Bahçe Masası Modelleri ve Fiyatları

Bahçesi olan bir ev, ailelerin en büyük hayallerinden biridir. Evinizin yaz aylarında en sevdiğiniz alanı olacak olan bahçeniz için, yepyeni mobilyalar ve aksesuar ürünleri tercih ederek, bahçe dekorasyonunuza yenilik kazandırın. Bahçe deyince ilk aklımıza gelen masa takımları ve aksesuarlar oluyor. Bahçe masası modelleri ve fiyatları, mobilya mağazalarının koleksiyonları ve ürün gruplarına göre değişiklik gösteriyor. Büyük hasır mobilyaların yanı sıra, renkli ve ahşap masa takımları ile de bahçenizi renklendirebilirsiniz.

bahçe masası takımı ve fiyatları

Devamını oku: Bahçe Masası Modelleri ve Fiyatları

Ahşap Bahçe Duşu

Bahçe dekorasyonunuzda değişikliğe gitmek ve bunun için yeterli alanınız ve bütçeniz varsa, yazın en sıcak günlerinin keyfini evinizde çıkarmak için, bahçenizde size uygun bir havuza ihtiyacınız olacak. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güneşlenmek için uzağa gitmeniz gerekmiyor. Bahçenizde, havuz kenarında güneşlenmek çok daha iyi bir seçim gibi görünüyor. Tabi havuz, beraberinde farklı mobilya ve dekorasyon ürünlerine de ihtiyacınız olacak. Başta şezlong ve şemsiyeler olmak üzere, bahçe duşu ya da diğer bahçe mobilya ürünlerine de ihtiyacınız olacak. Sıcak günlerde havuza terli terli girmek yerine, havuza girmeden önce duş almanız çok daha iyi bir seçim. Tabi bunun için eve girip banyoda duş almak yerine, havuz başına yaptıracağınız ahşap bahçe duşu modellerini de tercih edebilirsiniz.

ahşap bahçe duşu tasarımları

Devamını oku: Ahşap Bahçe Duşu

Bahçe Dizaynı

Kış ayları boyunca bakımsız kalan ve kullanılmayan bahçelerimiz yaz aylarının gelmesi ile tekrar ön plana çıktı. Ailelerimizle eğlenerek vakit geçirebileceğimiz, dostlarımızla yemekler yiyebileceğimiz ya da çocuklarımızın neşe içerisinde oyun oynadıklarını izleyerek mutlu olabileceğimiz bahçelerimizin dekorasyonuna ve şıklığına en az evimizin dekorasyonu kadar özen göstermeliyiz. Doğru dekore edildiğinde aileniz ve dostlarınız için keyifli bir hale dönüşecek bahçelerinizde birbirinden güzel anılar biriktirmek ve çocuklarınızı huzur içerisinde büyütmek istiyorsanız bahçe dizaynı yapmadan önce ayrıntılı bir araştırmaya başlamalı ve bahçe dekorasyonu hakkında toplayabildiğiniz kadar bilgi toplamalısınız.

Özellikle geniş bahçelere sahip olunan evlerde bahçe dizaynı çok daha keyifli olacaktır. Birbirinden güzel oturma takımları, şezlonglar ya da salıncaklarla eğlenceli bir hale getirebileceğiniz bahçelerinizde aynı zamanda yorgunluğunuzu ve stresinizi atabileceğiniz bir bölüm de oluşturmalısınız. Birbirinden güzel bitkiler ile renklendireceğiniz bahçeleriniz hem görsel anlamda daha kaliteli bir hale gelecek hem de sizin için zaman geçirmesi çok daha keyifli bir hal alacaktır. Birbirinden farklı boyutlarda ve şekillerde seçeceğiniz taşlar ile bu iki bölüm arasındaki bağlantıyı sağlamanız hem çok daha kullanışlı hem de çok daha şık bir bahçeye sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.

bahçe dizayn modelleri

Devamını oku: Bahçe Dizaynı

Şezlong Modelleri

Yine yaz aylarının simgesi haline gelen bir üründen bahsedeceğiz, bugün. Daha çok havuz başında ve kumsalda kullanılan şezlong modelleri adeta yazın simgesi ve yazın habercisidir. Şezlongların ortaya çıkması ile birlikte insanı dinlenme arzusu, keyif alma arzusu sarar. Bir an önce sezonu açmak ve denizin, havuzun o eşsiz keyfini yaşamak istenir.

Şezlong deyince hemen aklınıza kumsal başında, havuz başında vakit geçirdiğiniz o anlar gelir, herhalde. Bu anları dolu dolu, huzurlu ve keyifli bir şekilde yaşamak için satın alınan şezlong modelinin de görevi büyüktür. Belki havuzdan, denizden çıkınca uzun süre şezlong üzerinde vakit geçiriyor olabilirsiniz. Belki de şezlong üzerinde kitap okuyor, güneşleniyor olabilirsiniz. Bu nedenle satın alacağınız şezlong, rahat ve konforlu olmalıdır. Plastik ya da ahşap şezlong modellerinden bahsetmiyorum. Artık şezlong modelleri de şık, dekoratif ve modern tasarımlara büründü. Birbirinden konforlu, rahat bu şezlong modelleri yeni tasarımlar ile büyülüyor, doğrusu. Hem sıradan modeller de yok bu yeni şezlong modelleri arasında. Dikkat çeken, beğeni toplayan yeni şezlong modelleri var. Biraz ilginç, biraz da farklı diyebiliriz bu yeni, modern şezlong modellerine.

şezlong

Devamını oku: Şezlong Modelleri

Modern Hamak Modelleri ile Yazın Keyfini Çıkartın

Yaz da kendinden iyice bahsetmeye başladı. Sıcak havalar gün yüzüne çıktı. Sıcak havalar ile birlikte evin içinde uzun süre vakit geçirmek de çok zor. Eğer evinizi serinleten bir klima ya da vantilatör yoksa sizi sıcak dolu dakikalar bekliyor. Bana sorarsanız bir an önce kendinizi dışarıya atın. Tabii güneşin o tepede olduğu anlarda değil. Güneşin biraz batmasını bekleyin. O, akşam üstü bahçe, teras, balkon keyfinin tadından daha iyisini bulamazsınız. Bahçe, balkon keyfini doyasıya yaşamak için de bir takım mobilyalara ve ürünlere ihtiyacınız var. Modern hamak modelleri ile yazın keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Bahçe, balkon, teras için mükemmel bir seçenek olan modern hamak modelleri o eski tasarımların çok ötesinde…

Modern hamak modelleri, adından da belli olduğu gibi modern bir esinti ile geliyor. Sıradan hamak tasarımlarına göre çok daha göz alıcı ve ilgi çeken tasarıma sahip olan, bu yeni modern hamak modelleri ile balkon, bahçe keyfine dur diyemeyeceksiniz. Rahat ve konforlu yapısı ile daha şimdiden içinizi saracak, bu keyif.

modern hamak

Devamını oku: Modern Hamak Modelleri ile Yazın Keyfini Çıkartın

Eski Bisikletlerinizi Bahçe İçin Değerlendirin

Her zaman, böyle hazır ürünleri almak istemeyiz. El becerilerimizi konuşturup, her alanda yenilikler ve farklılıklar elde etmek isteriz. Bu yenilikleri ve farklılıkları yaşamımızın her alanında görebiliriz. Ev dekorasyonu da buna dahil…

Bisiklete binmeyi sever misiniz? O halde evinizde eski bir bisikletiniz bile vardır. Bu eski bisikletinizi bahçe dekorasyonu için değerlendirmeye ne dersiniz? Evinizin bahçesine hem kendi el becerinizi konuşturup yenilikler katabilir, hem de ilgi çeken bir görüntü oluşturabilirsiniz. Eski bisikletinizin paslı, kırık dökük olması bile önemli değil. İsterseniz o halde, o eski bisikletinizi bahçeniz için kullanabilirsiniz. Dilerseniz eski bisikletinizi zevkinize göre boyayabilir, boyadıktan sonra bahçenizin en güzel köşesine yerleştirebilirsiniz. Daha sonra ise eski bisikletinizi süslemeye geldi sıra. Renk renk saksılar, birbirinden mis kokan, renkli çiçekler ile eski bisikletinizi süsleyebilirsiniz. Böylece beğeninizi kazanacak, ilginizi çekecek bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Daha da ileriye gidip, bahçelerde yapacağınız akşam sefası için bu bisikleti ışıklandırabilirsiniz. Eski kavanozları ışıklandırabilir, bu eski bisikletin etrafına yerleştirebilirsiniz. Yani her şey hayal gücünüze kalmış. Hayal gücü ve el becerisi ile neler yapabileceğinize siz bile şaşıracaksınız.

eski bisiklet ile bahçe dekorasyonu

Devamını oku: Eski Bisikletlerinizi Bahçe İçin Değerlendirin

Bahçeler İçin Süs Havuzları

E artık yaza girdik. Sıcaklar şimdiden bunaltmaya başladı. O, akşam güneş batımına doğru ortaya çıkan keyiflerde gün yüzüne çıktı diyebiliriz. Balkon ve bahçe keyfi şu günlerde çok keyifli bir hal almaktadır. Sıcaklar çok daha arttığında çok fazla dışarıda durmak istemeyeceğinizden dolayı, şimdiden bahçe ve balkonların keyfini sürmek gerek. Bir bahçeniz varsa, onun dekorasyon çalışmalarına vakit kaybetmeden başlayın.

Bahçe dekorasyonu yapacaklar için büyük ya da küçük bir alan fark etmeksizin her alana bu dekorasyon çalışmaları yapılabilir. Özellikle bahçe oturma grupları ile bahçe keyfini katlamak mümkündür. Aydınlatmayı, renkli ve cıvıl cıvıl çiçekleri de unutmamak gerek. Özellikle şık ve dekoratif aydınlatmalar ile yeteri kadar aydınlatılan bahçeler akşam yapacağınız sohbetleri, keyifleri çok daha uzun süre geçirmenize olanak tanımaktadır. Hem ilgi çeken bir görüntü bu aydınlatmalar ile mümkündür. Bahçe dekorasyonu için bir de bahçelere özel süs havuzları dikkat çekmektedir. Yazın en çok aranan içeceği su, süs havuzu ile bahçenize ferahlık kazandırabilir. Suyun yaşattığı o huzur, süs havuzu ile bahçenize taşınabilir.

bahçe dekorasyonu süs havuzları

Devamını oku: Bahçeler İçin Süs Havuzları

Buradasınız: Ana Sayfa Bahçe Dekorasyon