Alternatif Site Adreslerimiz:

Banyo Rengi Nasıl Olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Banyonuza biraz renk katmaya ne dersiniz? Banyonuz için en doğru rengi seçerek, daha şık ve daha modern bir banyo dekorasyonu yaratabilirsiniz. Banyo dolapları ve duvarlarda yeni bir görünüm elde etmek istiyorsanız, banyoda kullanmak için en iyi renkler konusunda bu yazımızdaki tavsiyelerden yardım alabilirsiniz. Peki, banyo rengi nasıl olmalı? En doğru renk nasıl seçilir? Bu dokuz ipucu ve püf noktası, eviniz için en iyi banyo rengini seçmenize yardımcı olacak.

banyo rengi

Renk Skalası Edinin
Muhtemelen bilmiyorsunuz ancak çoğu renk şeması, doğrudan renk skalasından gelir. Neden mor ve sarı birlikte kullanılıyor hiç düşündünüz mü? Çünkü bu ikili renk skalasında birlikte karşımıza çıkıyor, birbirlerini tamamlıyorlar. Peki, yeşil ve maviye ne dersiniz? Birbirlerinin yanında yer alıyorlar ve bu onları benzer yapıyor. Banyo dekorasyonu için renk seçimini yaparken işinizi kolaylaştırmak için renk skalasına bakabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Üç Renk Seçin
Doğru ve düzenli bir banyo rengi şeması oluşturmak için üç renk kuralı iyi bir yol göstericidir. Biri nötr, biri zengin ve diğerini de vurgulayıcı tonlardan seçin. Bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için şu kuralı uygulayın; dekorasyonun yüzde 70'ini en açık renkle, yüzde 20'sini orta renkle, yüzde 10'unu da en kalın renkle kullanın.

İki Nötr Rengi Karıştırın
Huzurun hakim olduğu sakin bir banyo dekorasyonu yaratmak için iki nötr rengi karıştırmak önemli. Burada da yine iki renk kuralını uygulayabilirsiniz. Her iki rengi de eşit oranda kullanmak yerine, seçeceğiniz bir rengi %70, diğerini de %30 oranında kullanabilirsiniz.

İki Parlak Rengi Kontrast Edin
Sakin bir banyonuza biraz renk ve enerji katmak isterseniz, parlak renkleri kullanabilirsiniz. Örneğin mavi ve turuncu, kontrast oluşturan, tamamlayıcı iki renktir. Bu iki renge daha sakin bir ton eklemek için; küvette, lavaboda ya da banyonun kenarlarında beyaz rengini kullanabilirsiniz.

Koyu Renklerden Korkmayın
Birçok kişi küçük odalarda ve banyo gibi alanlarda koyu renkleri kullanmaktan kaçınır. Ancak kakao gibi tonlar, beyaz renk ile dengelenmiş bir banyo dekorasyonunda dramatik bir kontrast sağlayabilir.

banyo rengi nasıl olmalı

banyo renkleri

banyo dekorasyonu için renk önerileri

banyo renkleri

banyo rengi

banyo rengi

geniş banyolar için renk seçimi

banyo dekorasyon renk seçimi


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Banyo Dekorasyon Banyo Rengi Nasıl Olmalı?