Alternatif Site Adreslerimiz:

En Güzel Yeni Gelin Evleri

Gelin evi, yeni evlenen bir kadının yıllardır hayalini kurduğu bir ev olmalıdır. Evlendikten sonra oturacağınız ev gerçekten de tarzınızı yansıtıyor mu? Öne çıkan dekorasyon trendlerinin yanında, gelin evi denince kafamızda canlanan bazı imgeler kullanılmadan gelin evi olmaz. Bu yazımızda, en güzel yeni gelin evleri örnekleri bulabilirsiniz.

yeni gelin evleri mutfak dekorasyonu

Devamını oku: En Güzel Yeni Gelin Evleri

Çocuk ve Genç Odaları Tasarlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk ve Genç Odaları Tasarlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Artık tüm odalar tasarlanırken belirli bir konsept doğrultusunda projelendirilmekte ve dekore edilmektedir. Odanın maksimum verim sağlaması için gerekli olan bu projelendirme evin tüm odalarını kapsadığı gibi çocuk odalarını ve genç odalarını da kapsamaktadır.

Salon, oturma odası, mutfak gibi ortak kullanım odalarına verilen önem kadar çocuk ve genç odalarına verilmelidir. Sebebi, çocuklarınızın odalarından yeteri kadar faydalanması ve uzun vakit geçirecekleri odalarında eksikliğin bulunmamasıdır.

Peki çocuk ve genç odaları tasarlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi detaylar sayesinde çocuk odalarından yeterli verim alınabilir?

Mobilya Önemi

Bize sorarsanız çocuk odaları için en önemli unsur: Mobilyalardır. Mobilya seçiminin önemi oldukça fazladır. Çünkü yeni nesil mobilyalar hem kullanışlı olmakla birlikte, hem de modüler yapılara sahiptir. İhtiyaçlar doğrultusunda satın alınabilecek bu mobilyalar, yine ihtiyaçlar doğrultusunda satın alındıktan sonra bile gereksinimlere göre şekillendirilebilir. Mobilya seçerken yeni nesil bu tarz ürünlere yönelebilirsiniz.

adore mobilya

Devamını oku: Çocuk ve Genç Odaları Tasarlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Halı Uygun Olur?

Gri koltuk takımı ne renk halı uygun olur?

Birçok insan; grinin, ortada kalmış, sıkıcı bir renk olduğunu düşünüyor. Ancak bunun oldukça yanlış olduğunu söyleyelim. Gri tonları;  heyecan verici, modern, sofistike, şık, klasik ve büyüleyici olabilir ve farklı tonlarla, iyi bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Gri koltuk takımı, çekici görünecek ve mekanda bir istikrar, bir barış hissi yaratacaktır. Şık bir koltuk satın aldıktan sonra, halıyı da mı değiştirmeye karar verdiniz? Griyi tamamlayacak, doğru koordine edici bir renk bulmak zaman zaman sinir bozucu olabilir. Ancak endişelenmeyin; çünkü gri, tarafsız bir renktir ve herhangi bir renkle kolayca tamamlanabilir.

gri koltuk takımı ne renk halı ile uygun olur

Devamını oku: Gri Koltuk Takımı Ne Renk Halı Uygun Olur?

Dolaplı Yatak Modelleri

Yatak odalarında kullanışlı ürünler çok tercih ediliyor. Teknoloji ile bilrikte gelişen mobilya sektörü sürekli yenilenen ürünler ile kullanıcı karşısına geliyor. Mobilya firmaları da bunu avantaja çevirerek çok kullanışlı, fonksiyonel ürünleri kullanıcılarına sunuyor. Fazla alan kullanıma sunan bu ürünler mobilya firmalarının da özenle üzerinde durduğu konulardan biri.

Yeni ürünlere göz attığımızda fonksiyonel olarak dolaplı yatak modelleri bizleri karşılamakta diyebiliriz. Geniş kullanım alanı açığa çıkartırken, fazla depolama alanı da sunan bu dolaplı yatak modelleri aranan ürünler arasında olmayı başarmış. Yatak odası küçük olan ev sahipleri için tercil edilesi bir üründür. Çocuklu aileler ve misafiri fazla olan aileler dolaplı yatak modellerini satın alabilir. Yazlık içinde son derece kullanıma uygundur.

dolaplı yatak

Devamını oku: Dolaplı Yatak Modelleri

Yazlık Ev Dekorasyonu (10 adet örnek model)

Isınan havalar biraz da olsa bunaltmaya başladı. E tabi, bunun daha haziranı ağustosu da var. Şehir kalabalığı, betonarme yapılar, iş stresi de işin içine girince fazladan yorgunluk oluşacaktır. Peki, tatili hak etmedik mi? Bizce ettik. Eğer bir yazlığın varsa. Orada dinlenmenin, denizin ve doğanın verdiği keyfi başka bir yerde bulamazsınız. Bir otel tutmak yerine yazlığa gitmek, kendi yeriniz olması bakımından daha keyifli olacaktır. Yalnız, yazlık ev dekorasyonu uygun yapılmalıdır ki bu keyfi doruk noktalarına çıkartsın.

Yazlık ev dekorasyonu denildiğinde aklına hemen birkaç tasarım gelmiştir. Biz de bu tasarımları size örnek olarak sunarak yazlık ev dekorasyonu hakkında tüyolar vereceğiz.

yazlık ev

Devamını oku: Yazlık Ev Dekorasyonu (10 adet örnek model)

Yeni Gelin Yatak Odası Modelleri 2017

Şu aralar bildiğiniz gibi yeni gelinlerin evleri çok konuşuluyor. Özellikle televizyon programında yapılan yarışmayla daha da dillere gelen yeni gelin evleri, sosyal medyanın desteği ile de merak eden kullanıcılara ulaşıyor. 

Yeni gelin evlerine göz attığımızda ağırlıklı olarak beyaz renginin kullanıldığını söyleyebiliriz. Ek olarak açık tonların da tercih edildiğini belirtebiliriz. 

Evlere göz attığımızda bir diğer dikkat çeken detaylar ise kadınların dekorasyonda hakim olarak rol aldığını rahatlıkla farkedebiliyoruz. Çünkü açık renklere ek olarak pastel tonlarından pembe, mavi renk skalasından destek alınmakta. Ayrıca süslemelerde kadınlara özgü detayların göze çarptığını görebiliyoruz.

yeni gelin yatak odası

Devamını oku: Yeni Gelin Yatak Odası Modelleri 2017

2017 Dekorasyon Trendleri

2017 Dekorasyon Trendleri
2017'de öne çıkan tüm dekorasyon trendlerini uygulama zamanı. Yeni bir yılda yeni bir başlangıç için işe evinizden başlayabilirsiniz. Odalar, DIY projeleri, bahçe işleri ve yepyeni projeler ile yaşadığınız alanları yepyeni mekanlara dönüştürün. Peki, 2017 yılında trend olan bu maddelerden hangilerini uygulayacaksınız?

2017 ev dekorasyon trendleri

Devamını oku: 2017 Dekorasyon Trendleri

Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon