Alternatif Site Adreslerimiz:

Yemek Odası Tasarımları

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kısa süre önce yemek odası dekorasyonu ile ilgili fikirler vermiştik, size. Bugün yemek odası tasarımları adı altında, örnek alabileceğiniz yemek odalarını sizlere sunacağız. Vereğimiz bu örnekleri inceleyerek evinizde ya da başka bir kişinin evinde (arkadaşınız olabilir) uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirleri elde edebilirsiniz.

Yemek odası tasarımları ile ilgili örneklere geçmeden önce, yemek odaları için uygulayabileceğiniz birkaç tüyo verelim. Yemek odasında olmazsa olmaz mobilyalar arasında bir yemek masası ve bu masaya ait sandalyeler bulunmaktadır. Alacağınız bu takım oldukça önemlidir, bu nedenle seçim yapmadan önce dikkatli olmalısınız. Daha kullanışlı olmasını istiyorsanız, yuvarlak yemek masaları içinden seçim yapmanızı öneririm. Hem dar alanlarda, daha fazla kişiyi yemek masasında buluşturur, ayrıca insan vucüdunun formuna göre de yuvarlak yemek masaları uygundur. Bu detayları göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğer dikdörtgen veya kare masalardan vazgeçemiyorsanız ise yuvarlak köşeye sahip bir yemek masası almanızı öneririm. Yuvarlak köşeli, elips biçiminde ki masa, yemek odası tasarımları arasında oldukça şık durmaktadır. Birde bu yuvarlak hatlı yemek masaları kullanım bakımından, keskin köşeli ürünlere göre daha rahattır.

yemek odası tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar

Yemek masalarından başlamışken, fonksiyonlu ürünlerden de bahsetmeden geçmek olmaz. Kitabeli yemek masaları, yemek odaları için ve daha dar alanlar için oldukça kullanışlıdır. Şöyle ki, 4 kişilik bir masa düşünün. Misafirleriniz geldiğinde, bu masa daha fazla kişiyi bir arada tutmaya yetmez. Eğer kitabeli bir yemek masasına sahipseniz bu 4 kişilik masa, sahip olduğu özelliği ile açılarak, en az 6 kişinin o masada buluşmasına olanak tanımaktadır. Bu kitabeli yemek masaları, yemek odası tasarımı için ideal bir mobilya türüdür.

modern yemek odası dekorasyonu

Son olarak yemek odası tasarımı için kullanabileceğiniz renklerden ve aydınlatma çeşitlerinden örnekler verelim. Beyaz yemek odası takımları, çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilmekte ve aranmakta. Zarif bir şıklık, bu beyaz yemek odası takımı ile elde edilebilir, aklınızda bulunsun. Bunun yanı sıra mesala aksesuarlarınızda kırmızı renge yer verebilirsiniz. Kırmızı, oldukça iştah açıcı ve canlı bir renktir. Yemek odası tasarımları için düşünülebilir. Alışılagelmiş renklerden vazgeçemeyenler için bej, kapiçino ve ahşap tonları da yemek odalarında kullanılabilir. Aydınlatma olarak sarkıt avizeler,bu odalar için popüler olarak kullanılan ürünlerdendir.

 

beyaz yemek odası tasarımı

yemek odası tasarımları

klasik yemek odası modelleri

yemek odası tasarımları

yemek odası resimleri

yemek odası örnekleri

beyaz yemek odası

yemek odası modelleri


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Yemek Odası Tasarımları