Alternatif Site Adreslerimiz:

Küçük Çocuk Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

 

Küçük odaların derdi tasası bitmez. Bu yüzden küçük bir odadan yeterince nefret ederiz. Yerli yerine koyamayız, çoğu şeyi. Bu da dağınıklığa yol açar. E, tabii oda da küçük. Bu sefer yorucu, sıkıcı ve boğuk bir görüntü ortaya çıkar. Eğer bu durum çocuk odasında yaşanıyorsa daha kötü. Çünkü çocuklar dağınık olur. Oyuncaklar, kitaplar, kıyafetler derken yer bulmakta zorlanırız. Küçük çocuk odası için dekorasyon önerilerine kulak vererek küçük çocuk odası dekorasyonu için elde tutulur, işe yarar fikirlere sahip olabilirsiniz. Örnek küçük çocuk odası dekorasyonlarına da göz atmayı unutmayın!

küçük çocuk odası

Küçük çocuk odası dekorasyonu:

Sponsorlu Bağlantılar
  • Her zaman söylüyoruz ama yine söyleyelim. Küçük çocuk odası dekorasyonu için açık renklerden yola çıkın. Koyu renklerden kesinlikle uzak durun! Renkli seçimler yapabilirsiniz ama bunu da abartmadan, koyu tonlara yönelmeden yapın. Özellikle duvar renklerinde bu renk detayına önem verin.
  • Küçük çocuk odasını dekore etmeyi düşünüyorsanız, yeteri kadar depolama alanı oluşturduğunuza dikkat etmelisiniz. Mesela çocuk yatağının alt bölmesinde çekmeceler bu görevi üstlenebilir. Ya da modüler, modern raflar ile depolama için çözümler üretebilirsiniz. Bazalı bir çocuk yatağı da depolama görevini görebilir.
  • Doğal ışığı almak için ekstra çaba gösterin. Doğal ışık, küçük çocuk odası için önemli görülebilir. Pencere önünü kapatmamaya gayret edin. Koyu renkli, çok süslemeli perdeler ile doğal ışığı engellemeyin.
  • Modüler, fonksiyonel mobilyalar artık ön plana çıkmakta. Neredeyse her gün bu fonksiyonel mobilyalardan söz ediyoruz. Küçük çocuk odaları için bu tarz mobilyalara yönelmek en doğrusu! Kapanıp açılan yataklar özellikle… Hatta bu kapanıp açılan, fonksiyonel yatakların ranzaları bile var. İki çocuklu aileler, küçük çocuk odasını dekore ederken bu ranzalardan yardım alabilir. Daha önce bu yataklardan söz etmiştik. Üç yatağı içinde barındıran açılıp kapanan, yavrulu yataklar bile bulmak mümkün.
  • Çocuk odası için çalışma masasına da ihtiyaç var. Çalışma masası da küçük odaya geldiğinde, herhalde hiç yaşam alanı kalmaz. O halde ne yapıyoruz, çalışma masasını da fonksiyonel alıyoruz. Ranzalar ile gelen çalışma masaları işinizi görebilir. Kapanıp açılan çalışma masalarından da yana seçim yapabilirsiniz. Böylece çalışma masası ihtiyaç anında ortaya çıkartılır.
  • Ranzalardan söz açılmışken, küçük çocuk odası dekorasyonu için şu ranzalardan da söz edelim. Bilmeyenler olabilir. Ranza denildiğinde aklınıza sadece iki yatağın üst üste geldiği modeller gelmesin. Mesela tek yatağın üst tarafta bulunduğu, alt tarafta ise çalışma masasının ya da kanepenin bulunduğu ranzalar var. Küçük çocuk odasını daha kullanışlı hale getirmek adına bu mobilyalardan faydalanılabilir.

Sadece okumak yetmez. Görmek de gerekli. O yüzden, bir araya topladığımız küçük çocuk odası modellerine bir göz atın.

küçük çocuk odası dekorasyonu

küçük çocuk odası modelleri

küçük çocuk odası örnekleri

küçük çocuk odası resimleri

küçük çocuk odası

küçük çocuk odaları

küçük çocuk odası dekorasyonu

küçük çocuk odaları örnekleri

küçük çocuk odası


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Küçük Çocuk Odası İçin Dekorasyon Önerileri
406 Not Acceptable

406

Not Acceptable

This request is not acceptable