Alternatif Site Adreslerimiz:

Yatak Odası Renklerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Yatak odası renklerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Yatak odasında kullanılan mobilyalar kadar önemli olan bir diğer detay da doğru renk seçimidir. Özellikle küçük alanlarda renklerin doğru seçilmesi ve doğru kullanılması oldukça önemlidir. Geceleri huzurla uyumak için girdiğiniz yatak odanızın sizi sıkmasını istemezsiniz değil mi? O halde yatak odası renklerini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktaları gözden kaçırmamanız gerekiyor. Kaliteli bir uyku için, yatak odasında kullanılan mobilyalar, seçilen aksesuarlar ve odanın renkleri oldukça önemli. Yatak odanızda yoga ya da pilates gibi egzersizler yapıyorsanız, yatak odasının dekorasyonu da iki kat önemli hale gelir. Peki, yatak odası renklerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

yatak odası rengi

Romantik Görünüm
Romantik bir yatak odası dekorasyonu yaratmak isteniyorsa; zeytin yeşili, menekşe rengi, lacivert renkleri bir arada kullanılabilir. Ya da kömür rengi de mekanda romantik bir hava yaratmak için tercih edilebilecek yatak odası renkleri arasında. Sakin bir romantik ortam yaratmak isteyenlere; gri-mavi tonlarını öneriyoruz. Sherwin Williams'ın Krypton ve Smokey Blue duvar renkleri, sakin ve rahatlatıcı bir yatak odası dekore etmek için ideal renkler. Aynı markanın gri ve mavi tonları arası diğer renklerini de yatak odanızın duvarlarında kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yatak Odasında Renk Seçimi
Duvar renklerinin yanı sıra, mobilya ve aksesuar seçimi de yatak odası dekorasyonunda oldukça önemli. Aynı anda hem sakin hem de mutlu bir ortam yaratmak istiyorsanız, soft renklerin kombinasyonu için yumurta kabuğu ve şampanya renklerini tercih edebilirsiniz. Odada biraz da fresh desenler kullanarak sakin bir yatak odası dekorasyonu yaratabilirsiniz.

Modern Seçimler
Yatak odasında zamansız, klasik ve kullanışlı bir görünüm yaratmak için; krem ve bej tonlarını da tercih edebilirsiniz. Modern mobilyalara baktığımızda da son yıllarda mobilya renklerinde bej, krem ve açık kahve tonlarının tercih edildiğini görüyoruz. Nevresim takımı, perde ve yatak odası için halı alışverişi yaparken de doğru renkleri seçmek oldukça önemli. Duvar renginde romantik seçimler yaptıysanız, tekstil ürünleri ve aksesuarlarda da onu tamamlayacak ürün ve renkleri tercih etmelisiniz. Açık yeşil ve mavi tonları, yatak odası aksesuarlarında önerdiğimiz renkler.

yatak odası renkleri seçerken

yatak odası renk seçimi

yatak odası renklerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

yatak odası renk seçiminde dikkat edilenler

renk seçimi


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Ev Dekorasyon Yatak Odası Renklerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
406 Not Acceptable

406

Not Acceptable

This request is not acceptable